naar de ESV homepage
Edese School Vereniging
Zuidelijke Spoorstraat 8
6711 NN Ede
Telefoon: (0318) 615 959
email: info@edeseschoolvereniging.nl
   
 
 

5 oktober 2011

weekbrief 8

 

Parel d’Amour

Donderdag jongsleden was het dan zover: na twee repeteerdagen konden onze leerlingen laten zien wat ze geoefend hadden en konden ze zien tot welk geheel alle scènes zouden leiden. Parel d’ Amour werd opgevoerd. Het was heerlijk weer, er waren veel bezoekers, de medewerkers van Theater ACCU stonden op scherp en de kinderen overtroffen zichzelf. Iedereen was trots. De ouders waren trots op hun kinderen, leraren waren trots op hun klas, directie nog trotser dan ze normaliter is. De medewerkers van Theater ACCU vonden onze leerlingen heerlijk om mee te werken. Ze konden zingen (dat kunnen lang niet alle Nederlandse kinderen meer), waren gedisciplineerd en toonden veel inzet. Al met al leidde dat tot een prachtige voorstelling. Ik dank iedereen die geholpen heeft met de totstandkoming van het project. EDE TV maakte opnamen, die u nog de gehele week vanaf 19.00 uur ieder uur kunt bekijken tijdens “Ede Deze week”. Op de website (www.edetv.nl) kunt u het item ook bekijken.

 

Website

Ik ben door meerdere ouders benaderd met de opmerking, dat het besloten deel van de website onbereikbaar is. Dat klopt, wegens een technisch mankement is het besloten deel van de website ook voor ons niet bereikbaar. Er wordt hard gewerkt aan een ander systeem waarbij iedere ouder zelf een wachtwoord aanmaakt en daardoor toegang krijgt tot de website en nog veel meer. Zodra dit naar wens werkt wordt u individueel benaderd.

 

Boekenavond

Op woensdag 12 oktober is de jaarlijkse boekenavond. In weekbrief 9 wordt daar meer informatie over gegeven. Er is weer een stand van Het Paard van Troje. De school is open van 18.30 – 20.00 uur. U hebt het wellicht niet gemerkt, maar het thema van de Boekenweek, helden, zat verwerkt in Parel d’ Amour en was er speciaal deels voor herschreven. Voor ons geldt dit dan ook als de opening van de Kinderboekenweek.

 

Comeniusproject

Als bijlage krijgt u een brief over het Comeniusproject, waar we dit jaar mee starten.

 

Algemene Ledenvergadering

Ik herinner u nog aan de extra Algemene Ledenvergadering op woensdag aanstaande om 20.00 uur. Daar zullen de aangepaste statuten van de vereniging worden besproken.

 

Groep 6

Woensdag maken de leerlingen van groep 6 een herfstwandeling onder leiding van een gids van het IVN een herfstwandeling in De Sysselt. We verzoeken u de kinderen dichte en waterdichte schoenen mee te geven

 

Tenslotte …

… wens ik ieder een plezierige wee toe.

 

Met vriendelijke groet,

 

W. A. J. Fritz.


AGENDA

Okt. 6 en 7

CV juf Betty Slijkhuis

6 okt.

Groep 6: herfstwandeling

Okt. 10

Nascholingsdag meester Wil Fritz

Okt. 12

Boekenavond

Okt. 13

Schoolorkest

Okt. 14

Laatste schooldag voor de herfstvakantie

Okt. 24

Eerste schooldag na de herfstvakantie

Okt. 27

Schoolkoor

Okt. 27

Luiscontrole

Okt. 28

Studiedag team, school gesloten

 

 

ESV, 4 oktober 2011

 

Beste ouder(s)/ verzorger(s),

We zijn volop bezig met de Kinderboekenweek en de daarbij behorende Boekenavond op woensdag 12 oktober a.s. Tijdens deze avond kunt u ook een kijkje nemen in The Comenius Corner. Dit is de eerste presentatie van ons Comenius Project.

Wat is dat nou weer, hoor ik u denken.

 

Het begon allemaal in november 2010 te Brugge: daar werd de eerste opzet gemaakt voor een twee jaar durend internationaliseringproject. Eind juni 2011 kregen we groen licht en deze week gaan we van start!

 

Het Project

Het project “Sensing Europe, five ways to dicover Europe” gaat uit van het leren kennen van een ander Europees land d.m.v. je zintuigen . De deelnemende landen zijn: Spanje (coördinator), Duitsland, België, Italië en natuurlijk Nederland.

 

Telkens staat er een zintuig centraal en worden van daaruit allerlei activiteiten georganiseerd. De ideeën van de andere landen worden in de vorm van het figuurtje Max naar ons toe gebracht. Dat doet ieder deelnemend land.

De activiteiten worden zoveel mogelijk binnen ons bestaande programma gepland.

Daarvoor moet de ruwe schets, die in Brugge gemaakt is, verfijnd worden en komen de deelnemende landen om de zoveel tijd bij elkaar.

 

We starten met de presentatie van de surprisebox, waarin producten uit alle deelnemende landen zitten: wij sturen stroopwafels (smaak), tulpenbollen(reuk), een cd van “Kinderen voor Kinderen” (gehoor), een handdoekje met koeien/ molens erop (tast) en een poster met Nederlandse kunstenaars (zien).

Er komt een plek in school, waar alle zaken die met het project te maken hebben een plaats krijgen: the Comenius Corner ( Comenius is een initiatief van de Europese Unie die goedkeuring en bekostiging regelt).

De kinderen van de groepen 6,7 en 8 maken een ontwerp voor het logo. De drie beste ontwerpen gaan mee naar de eerste meeting en daar wordt uit de 15 meegenomen logo’s de winnaar gekozen. Dit logo wordt dan het officiële logo voor het project.

Verder gaat groep 8 een PowerPoint presentatie van de ESV maken. Ook die gaat mee en wij krijgen van de 4 anderen hun presentatie mee om in Nederland te laten zien.

 

De eerste meeting is in Spanje, aangezien dat het coördinerende land is.

Wil Fritz, Betty Slijkhuis en ondergetekende gaan van 19 t/m 23 oktober naar Hellin, vlakbij La Mancha, de beroemde stad van Don Quichot.

Naast de verdere uitwerking van het project, willen we meer te weten komen over het Spaanse onderwijssysteem: behalve uitwisseling op kind niveau willen we ook op pedagogisch/ didactisch niveau kennis delen.

Engels is de voertaal, wat het derde doel van dit project is: het toepassen van opgedane kennis van het Engels. De kinderen zullen o.a. via Skype contact met elkaar hebben.

We starten met het zintuig SMAAK, dat in de maanden november/ december centraal staat en vervolgen in januari/ februari met HOREN.

U zult ook bij het project betrokken worden: wanneer en hoe zult u bijtijds vernemen.

Het kerstdiner zal zeker een plaats krijgen binnen het onderdeel SMAAK!

 

Tot slot de lijst van deelnemende scholen en de projectleiders

 

Spanje

Ana Mora Frias

School: Ceip Martinez Parras              415 leerlingen van 3 t/m 12 jaar

Hellin (Albacete)

http://pagina.jjcm.es/edu.cp/mparras

 

Duitsland

Monika Grevenbroich

School: Erich Kästner-Schule              370 leerlingen van 5 t/m 10 jaar

Grevenbroich

http://erich-kaestner-schule-grevenbroich.de

 

België

Patsy Vermeire

School: Sint-Lutgardis Basisschool      227 leerlingen van 4 t/m 12 jaar

Ganshoren

www.slganshoren.be

 

Italië

Vittorio Macaluso

School: Scuola secondaria di 1e grado           760 leerlingen t/m 15 jaar

“G.A. Cesareo”

Palermo

www.scuolamediacesareo.com

                                                       

  

                                                                                              Met vriendelijke groet,

                                                                                              Veronica Herkendaal

                                                                                              Projectleider Nederland

 

 

 

Wordt vervolgd!

 

 

 

Terug

 
     

Groepen

Groep puppies
Groep 1
Groep 2
Groep 3
Groep 4
Groep 5
Groep 6
Groep 7
Groep 8
Leerlingenraad
Schoolkoor en het schoolorkest

Waar ben ik trots op?

Om thuis te oefenen
Uitjes voor kinderen
Van de ouders
Dansmarathon foto's
Dansmarathon film
Vlieland groep 8